הלוואות סולו

חברות ובעלי עסקים, קטנים כגדולים, תמיד מחפשים לצמוח ולהתפתח. אחת הדרכים שמאפשרות להן להגשים את אותם חלומות ותכנונים היא לקיחת הלוואה. כיום, יותר ויותר עסקים כבר לא רואים בבנק את הכתובת הראשונה לקבלת הלוואה, ופונים אל אפשרויות מימון חוץ בנקאיות. אחת מהן היא הלוואות סולו. מהן הלוואות סולו? וכיצד הן הפכו לאפשרות מועדפת על עסקים רבים? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם

הלוואת סולו מה זה?

אין זה סוד כי בעלי עסקים רבים, גדולים כקטנים, נאבקים מידי יום בכדי לשרוד את המציאות הכלכלית המורכבת והתחרות העסקית המאתגרת, כך שבעלי העסק כמעט ואינם יכולים להסתמך רק על ההון העצמי שלהם, על אחת כמה וכמה כשמדובר במימון פעילות עסקית לצורך צמיחה והתרחבות.

בשל כך, בעלי עסקים רבים פונים לקבלת הלוואות בתנאים שונים. בשוק ההלוואות העסקיות ניתן למצוא מגוון סוגי הלוואות ואחת הנפוצות מביניהם היא הלוואת סולו. בעלי עסקים רבים ששמעו על המושג, שואלים את עצמם הלוואת סולו מה זה. למעשה, מדובר בהלוואה הניתנת ללא ביטחונות וללא דרישה להעמדת ערבים.

הלוואות סולו לעסקים

הלוואות סולו מתאימות במיוחד לעסקים המעוניינים להשתמש בהלוואה בכדי להשקיע בעסק. בניגוד להלוואות המסורתיות הניתנות לרוב על ידי הבנקים, כאן מדובר בהלוואות הניתנות בדרך כלל על ידי גופים חוץ בנקאיים, בדומה להלוואת משכנתא חוץ בנקאית. גופים אלה מסתמכים על כושר האשראי של הלווה עצמו וכן על הנתונים הפיננסיים שהעסק מציג – יציבות ההכנסה והתוכנית העסקית המפרטת את מטרות ההשקעה וכספי ההלוואה.

לעיתים, ניתן לקבל הלוואת סולו לעסקים גם על חלק מסוים מההלוואה. כלומר, אם ניקח לדוגמה הלוואה בסך 600 אלף ₪, ומתוכה בעל העסק הצליח להעמיד ערבויות בסך 300 אלף ₪, הרי שיתרת ההלוואה תיחשב כהלוואת סולו.

מהם היתרונות של הלוואת סולו?

הלוואת סולו הפכה להלוואת מועדפת על בעלי עסקים רבים בשל מספר יתרונות מרכזיים:

  1. אין צורך בהעמדת ביטחונות- סוגיית העמדת ביטחונות בדמות ערבים או שעבוד נכסים, יכולה לזמן כאב ראש רציני עבור בעלי עסקים. לפיכך, הלוואת סולו ללא ערבים וללא ביטחונות מהווה בהחלט פתרון נוח ויעיל.
  1. הלוואה מהירה- כשמדובר בהלוואה ללא ביטחונות, הרי שתהליך מתן ההלוואה מתקצר באופן משמעותי, ומאפשר ללווה לייצר תזרים מזומנים באופן מיידי.

מהם הקריטריונים לקבלת הלוואת סולו?

בכדי לקבל הלוואת סולו יש לעמוד במספר תנאים עיקריים:

  1. היסטוריית אשראי חיובית- ניתן להבין, כי הלוואת סולו לעסקים ללא ביטחונות או ערבים, מעלה את הסיכון של הבנק לתת הלוואה כזאת. לכן, אחד הקריטריונים הראשונים והבסיסיים שנבחנים לפני אישור הלוואת סולו הוא הוכחת היסטוריית אשראי חיובית. כך למשל, למי שמקבלים משכנתא למסורבים, יהיה יותר קשה לקבל הלוואת סולו.
  1. מוניטין חיובי בבנק- הלוואת סולו דרך הבנק אינה נפוצה במיוחד. אחד התנאים הבסיסיים לאישור הלוואת סולו לעסקים באמצעות הבנק, היא מערכת יחסים עמוקה ורבת שנים של בעל העסק עם הבנק, כך שהלוואת הסולו תינתן כחלק ממערך השימור והיחס המיוחד שהבנק מעניק ללקוחות ותיקים.
  2. הצגת תכנית עסקית- אמנם מדובר בהלוואה ללא ביטחונות או ערבים, אך בסופו של דבר, הגופים המממנים ירצו לדעת מהן המטרות לשמן מבוקשת ההלוואה. הצגת תכנית עסקית מגובשת ומפורטת, תסייע לכם ליצור רושם חיובי ולקבל אישור עקרוני להלוואה בהקדם.

מהי הדרך המומלצת ביותר לקבל הלוואת סולו בתנאים משתלמים?

בשל הסיכון הגלום בהלוואת סולו, הגופים המממנים נוטים להעמיד ריביות יקרות על המסלולים השונים בהלוואה זו, בכדי לגדר את הסיכון ולהפוך את ההלוואה לרווחית ומשתלמת עבורם. יחד עם זאת, באמצעות יועץ משכנתא מומחה, המכיר היטב את עולם ההלוואות והפתרונות הפיננסיים השונים, ניתן להגיע להלוואת סולו בתנאים משתלמים במיוחד. זאת בעיקר באמצעות התאמת סוג ההלוואה לצרכים והמטרות שלכם וניהול תהליך משא ומתן בלתי מתפשר מול מספר גופים מממנים, בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורכם.

לסיכום

הלוואת סולו היא הלוואה הניתנת ללא ביטחונות או ערבים. בשל הסיכון הגלום בהלוואה זו, הגופים המממנים נוטים להעמיד ריביות גבוהות במיוחד על מסלולי ההלוואה. יחד עם זאת, באמצעות יועץ הלוואות מומחה ומקצועי, ניתן יהיה להגיע למסלולים המתאימים ביותר לצרכים והמטרות העסקיות שלכם, ולאחר ניהול משא ומתן בלתי מתפשר, להגיע לתנאי ההלוואה המשתלמים ביותר.

משהו שהייתם רוצים לדעת
ועדיין לא כתבנו עליו?

כתבו לנו כאן!