משכנתא מחיר למשתכן

סוגיית יוקר המחיה היא אחת הסוגיות הכלכליות הבוערות ביותר בישראל, כאשר בראש הרשימה נמצאים מחירי הנדל"ן הגבוהים. במטרה לבלום את התייקרות מחירי הדירות ולאפשר גם לזוגות צעירים בתחילת דרכם להגשים את החלום ולרכוש דירה משלהם, החליטה הממשלה להקים את פרויקט מחיר למשתכן. מלבד מחירי הדירות המוזלים, הפרויקט כולל גם תנאים מיוחדים של משכנתא מחיר למשתכן.

מה זה מחיר למשתכן?

מחירי הדיור הגבוהים מהווים את ליבת סוגיית יוקר המחיה במדינה. כחלק מהמאמצים לבלום את התייקרות המחירים, ובמטרה לאפשר גם לזוגות צעירים, אשר מטבע הדברים טרם הספיקו לצבור הון עצמי גבוה, להגשים את חלום רכישת דירה משלהם, הגתה הממשלה את תכנית פרויקט מחיר למשתכן. במסגרת תכנית זו, מי שעומדים בקריטריונים מסוימים (בעיקר סוציאליים/כלכליים), יוכלו לרכוש דירה במחיר מופחת באחוזים גבוהים ממחיר השוק.

מחיר למשתכן משכנתא

מלבד מחירי הדירות המוזלים, חלק מסל ההטבות של פרויקט מחיר למשתכן כולל גם התייחסות לנושא המשכנתא. זאת מכיוון שגם דירה במחיר מופחת, עדיין כרוכה בהשקעת סכומים גבוהים למדי. אם צריכים לממן סכומים כאלה במסגרת מחיר למשתכן משכנתא היא הפתרון. את המשכנתא הזו, הלוואת מחיר למשתכן, ניתן לקבל הן מהבנקים והן מגופי מימון חוץ בנקאיים, והכל בהתאם להון העצמי הקיים, אחוז המימון המבוקש ונתונים כלכליים נוספים.

תנאי משכנתא במחיר למשתכן

על מנת שנבין כיצד באה לידי ביטוי הטבת תנאי משכנתא במחיר למשתכן, יש להקדים ולהזכיר כי תנאי המימון המקסימליים עבור משכנתא רגילה עומדים נכון להיום על 75% מימון המחושבים על פי ערך הדירה כפי שנקבע על ידי שמאי מומחה. תנאי משכנתא במחיר למשתכן עומדים אמנם על אחוזי מימון זהים לתנאי המשכנתא הרגילה, אך ההטבה המשמעותית כאן היא שחישוב אחוזי המימון יבוצע לפי ערך הדירה בשוק החופשי. מאחר שמדובר בדירה הנמכרת בהנחה, הרי שהרוכשים ייהנו מהפערים, וכך יוכלו לקבל מימון הרבה יותר גבוה.

מחשבון משכנתא מחיר למשתכן

משכנתא מחיר למשתכן נתפסת בעיני אנשים רבים כפרויקט מורכב ומאתגר, אך דווקא הכנה מוקדמת ותכנון נכון, יעזרו לנו בשלב הראשון להבין מול מה אנחנו מתמודדים, מה גובה ההון העצמי הנדרש מאיתנו, ומה סדר גודל ההחזר החודשי אותו נצטרך לשלם מידי חודש. הדרך הבטוחה והמומלצת ללקיחת הלוואת משכנתא מחיר למשתכן בראש שקט ובטוח היא כמובן להיעזר בשירותיו של יועץ פרטי. עד אז, תוכלו בינתיים לנסות את מחשבון משכנתא מחיר למשתכן כדאי לקבל מידע על משכנתא לדירה שנייה.

מחשבון משכנתא מחיר למשתכן הוא מחשבון מקוון, אותו תוכלו למצוא ברחבי הרשת, ובעיקר באתרים של הבנקים ויועצי משכנתאות פרטיים. באמצעות הזנת מספר שדות נדרשים (שווי הדירה, הון עצמי, גובה הלוואת המשכנתא ונתונים נוספים), המחשבון יחשב עבורכם את גובה ההלוואה שתוכלו לקבל וכן את ההחזר החודשי המשוער.

משכנתא מחיר למשתכן בתנאים האופטימליים עבורכם

תהליך נטילת הלוואת משכנתא מחיר למשתכן נראה לאנשים רבים כפרויקט מורכב ומאתגר למדי, במיוחד בתקופה לחוצה בה אנחנו צריכים לחתום על חוזים ולתאם פגישות עם בעלי מקצוע שונים. עם זאת, בסופו של דבר, מדובר באחת ההלוואות המשמעותיות ביותר שניקח במהלך חיינו, הן מבחינת סכומי ההלוואה והן מבחינת תקופת ההלוואה הממושכת. לכן, כדאי שנקדיש את תשומת הלב הראויה ונפעל בהתאם לקבלת הלוואת המשכנתא בתנאים הנוחים והמשתלמים ביותר, כמו גם משכנתא לכל מטרה.

לשם כך, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותי ייעוץ משכנתאות פרטי. יועץ משכנתא מומחה ידאג לשמור על האינטרסים שלנו מול הגופים המממנים ולבנות עבורנו את תמהיל המשכנתא המומלץ והמתאים ביותר לצרכים והמטרות שלנו, הן מתוך הסתכלות על המצב הנוכחי והן מתוך מחשבה על העתיד.

משהו שהייתם רוצים לדעת
ועדיין לא כתבנו עליו?

כתבו לנו כאן!