תמהיל למשכנתא

שבוע שעבר פישטנו את המושג משכנתא. ( למי שלא קרא ניתן לעיין בעלון בתנופה שבת חיי שרה או לשלוח אלי ואצאפ ואשלח לו עותק).

השבוע ארצה לדבר על בניית תמהיל למשכנתא. אמנם לא אלמד אתכם כאן להיות יועצי משכנתאות אך כן תצאו מכאן עם ידע והבנה בסיסית.

ראשית אתחיל בדבר הפשוט. לכל מסלול הלוואה תצטרכו לבחור את כמות החודשים שבה תרצו לפרוס את ההלוואה. ישנם כאלו שיוכלו לפרוס ל120 חודשים (10 שנים) כיוון שיש להם משכורת גבוהה או גובה המשכנתא נמוכה ובכך לסיים את התחייבות המשכנתא בזריזות וישנם כאלו שאין להם אפשרות לפרוס לתקופה קצרה ויפרסו אף ל300 או ל360 חודשים(25 או 30 שנה בהתאמה)מכיוון שמשכורתם יחסית נמוכה או מכיוון שגובה המשכנתא שלקחו הינה מאוד גבוהה.

חשוב מאוד לדעת שמעבר לכך שתחסכו ריביות בגלל קיצור חיי המשכנתא ישנם מסלולים ספציפיים שהריבית בהם תונמך בגלל העניין של קיצור השנים.

כמו כן חשוב להבהיר שקיצור חיי ההלוואה אף תשפיע לרוב על סכום הריבית שתשלמו לאורך כל חיי המשכנתא אף מעבר לגובה אחוז הריבית במסלול. כך שלעיתים עדיף לשקוע במאמץ ולנסות ולהבין היכן ניתן להפחית את משך תקופת חיי ההלוואה מאשר להשקיע את רוב החשיבה והמאמץ איך ניתן לסחוט מהבנק עוד הנחה של מספר עשיריות האחוז הגובה הריבית.

שאלות שנשאלו במהלך השבוע האחרון

שאלה: לאיזה מסלול תהיה השפעה מאורך תקופת חיי המשכתא ?

תשובה: טוב . כאן אנו נכנסים לסיפתח של שמות המסלולים וניתן כאן הקדמה למאמר בשבוע הבא.

ישנו מסלול שבעיקר בו תהיה ההשפעה הכי גדולה מבחינת אחוז הריבית על ידי אירוך או קיצור חיי המשכנתא.

שם המסלול הוא קבועה(צמודה או לא צמודה- לא לדאוג גם יהיה מאמר בנושא הצמדות).

על מנת לפשט אדבר על המסלול קבועה לא צמודה .

מסלול זה אומר שהריבית שתיקבע על ידי הבנק זו הריבית שתהיה לכם לאורך כל תקופת חיי מסלול הלוואה זו, וגובה ההחזר החודשי לא ישתנה לעולם.

הסיבה שהריבית תהיה גבוהה ככל שתאריכו את חיי מסלול ההלוואה או שהריבית תהיה נמוכה בגלל קיצור תקופת חיי ההלוואה, הוא פשוט עניין של נטילת סיכון של הבנק .

נכון לכיום הריבית במשק מאוד נמוכה אך אין לדעת מה יהיה עוד חודש או עוד שנה ובוודאי ובוודאי אין לדעת מה יהיה בעוד 25 שנה . ולכן הבנק בעצם מבטח כביכול את עצמו ולוקח אחוז ריבית גבוה יותר ככל ותאריכו את תקופה חיי ההלוואה.

מכיוון שרוב האוכלוסיה לא בקיאה בבניית תמהיל חכם למשכנתא המותאם באופן אישי לצרכיהם מומלץ מאוד לקחת יועץ פרטי שמייצג אתכם אל מול הבנק ובכך תחסכו לרוב עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף מאות אלפי שקלים.

גובה השירות אלפי שקלים בודדים. משתלם ולא תצטערו לרגע!

בהצלחה!!!

משהו שהייתם רוצים לדעת
ועדיין לא כתבנו עליו?

כתבו לנו כאן!